KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TROJÚHELNÍK
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  CHKO SLAVKOVSKÝ LES
NP České Švýcarsko
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památkové rezervace
Památkové zóny
Hrady a zámky
Památky a architektura
Církevní památky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
 
Království perníku

10 Západočeský lázeňský trojúhelník [ Turistická oblast ]

ZÁMEK KYNŽVART CHEB KOMORNÍ HŮRKA - NEJMLADŠÍ SOPKA V ČR FRANTIŠKOVY LÁZNĚ NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE  SOOS HRAD VILDŠTEJN, SKALNÁ HRAD OSTROH MARIÁNSKÉ LÁZNĚ HORNÍ SLAVKOV KRÁSNO HRAD LOKET HRAD VILDŠTEJN, SKALNÁ NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE  SOOS HRAD OSTROH MARIÁNSKÉ LÁZNĚ HRAD LOKET ZÁMEK KYNŽVART KRÁSNO KOMORNÍ HŮRKA - NEJMLADŠÍ SOPKA V ČR CHEB HORNÍ SLAVKOV FRANTIŠKOVY LÁZNĚ TO 10 Západočeský lázeňský trojúhelník
...splynout s přírodou...
Pro každého jednou nastane chvíle, kdy si chce odpočinout od rychlého životního tempa. Nedělat nic - jen hodně spát, hodně odpočívat, načerpat nové síly, elán a zdraví. Nechat se hýčkat, masírovat, opečovávat - a prostě být v pohodě. Skvělým místem pro takovou regeneraci těla i duše je právě oblast západočeského lázeňského trojúhelníku. Naše i zahraniční hosty přitahují zdejší minerální prameny už stovky let; v návštěvních knihách vybraných lázeňských domů si můžete přečíst jména takových celebrit, jakými byli například anglický král Eduard VII., Napoleon III., hudební skladatelé F. Chopin a R. Wagner, spisovatelé J. W. Goethe, M. Twain a F. Kafka; vábení zdejší věhlasných lázeňských středisek neodolal ani slovutný otec psychoanalýzy S. Freud. A co víc? Cyklistika, pěší túry a výlety k okolním pamětihodnostem, tenis, golf a jezdectví, v létě vodní sporty a zimě třeba běžky - tedy přesně to, co patří k dokonalému pobytu v lázních.

- Františkovy Lázně - proslulé lázně s 21 minerálními prameny. Zajímavá městská památková rezervace s typickým šachovnicovým půdorysem, obklopená rozsáhlými parky a lesoparky.
- Horní Slavkov - hornické město, proslavené těžbou cínu. V 18. století vznik první manufaktury na výrobu porcelánu (Haas a Czjzek). Muzeum s expozicí historie města, hornictví, cínařství a výroby porcelánu.
- Cheb - jedno z nejstarších měst České republiky, románský hrad s cennou pozdně románskou kaplí. Malebné náměstí s charakteristickými sedlovými střechami domů a hrázděným Špalíčkem, vyhlídka z Černé věže.
- Komorní Hůrka - nejmladší skutečná sopka v Čechách, která byla činná ještě na počátku čtvrtohor asi před milionem let. O průzkum jejího nitra se zasloužil J. W. Goethe, ve skále nad průzkumnou štolou pamětní deska.
- Krásno - zpřístupněný areál dolu Vilém s unikátním těžním parním strojem a hornickou expozicí. Na Krásenském vrchu zajímavá kamenná rozhledna s vnějším spirálovým schodištěm.
- Zámek Kynžvart - lázeňské městečko s klasicistním zámkem politika a kancléře K. V. Metternicha v rozlehlém anglickém parku s drobnými salety. Zámecká knihovna s vzácnou sbírkou prvotisků a grafických listů, kabinet kuriozit.
- Hrad Loket - městská památková rezervace s raně gotickým, renesančně upraveným hradem. Expozice skla, porcelánu a knižní vazby, ve vězeňských kobkách multimediální výstava středověkých mučicích nástrojů a útrpného práva.
- Mariánské lázně - nejmladší lázně západočeského lázeňského trojúhelníku s více než stovkou minerálních pramenů. Působivá lázeňská architektura, golfové hřiště, rozhledna, park miniatur, kolonáda se zpívající fontánou.
- Hrad Ostroh (Seeberg) - románský hrad z 12. století s rytířským sálem, černou kuchyní a sklepením. Muzejní expozice karlovarského porcelánu, národopisné sbírky, ukázky měšťanských interiérů 19. století. V předhradí lidové stavby z okolí.
- Národní přírodní rezervace SOOS - rozlehlé rašeliniště a minerální slatiniště s tzv. bahenními sopkami. Naučná stezka vedená po dřevěných povalových chodníčcích, přírodní geologický park a muzeum pravěkých zvířat s modely v životní velikosti.
- Hrad Vildštejn - jeden z nejzachovalejších románských hradů a zřícenina barokního zámku v obci Skalná. Ve sklepení archeologická expozice o dějinách hradu s ostatky zaživa zazděné Bílé paní.

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 20.04.2005 v 06:45 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba